Zarejestruj się, aby obejrzeć Ip Man 4 [2019] z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15244 użytkowników

Ip Man 4 [2019] - Lektor PL - CDA - Online

Ip Man 4 [2019]

Oct. 18, 2019Hong KongPG
Twoja ocena 1
8 9 głosów
co się dzieje?

Cały film Ip Man 4 [2019]

Prawdziwy tytuł filmu 葉問4

Streszczenie filmu


Jeśli kino kopane – to tylko z Azji. Ten jeden z największych i najgęściej zaludnionych regionów na naszym świecie, zrodził ogromną liczbę unikalnych stylów walki, które do dzisiaj zdołały z powodzeniem zdobyć uznanie niemal w każdym zakątku globu. Kilkadziesiąt lat temu, ktoś postanowił nakręcić film akcji, który opierał się głównie na pokazywaniu rozbudowanych sekwencji pojedynków, których uczestnicy wykorzystywali przeróżne sztuki. Dla widzów z krajów zachodnich było to na tyle egzotyczne, świeże i ciekawe, że niemal natychmiast nastąpił ogromny boom na ten gatunek filmów. Potwierdzeniem tego, że kino kopane nadal cieszy się dużą popularnością, jest nadchodzący film „Ip Man 4”.

Czytaj więcej

Legendarny Mistrz

Serie filmowe nie mają prostego życia w świecie pełnym rosnących oczekiwań dla kolejnych części. Nie jedna produkcja poległa na tym zadaniu i na zawsze zniknęła z pamięci widzów, ale z Ip Manem jest zupełnie inaczej i ta recenzja, pokaże Wam dlaczego. Przede wszystkim myśląc o kinie kopanym z Azji, musimy pamiętać, że w większość i jest one ukierunkowane na prostą rozrywkę pozbawiona głębszej refleksji. Jeśli ktoś lubi takie filmy, to oczywiście nie ma problemu, ale Ip Man już od pierwszej swojej części pokazał, że aspiruje do czegoś więcej. Fabuła nie jest typowa dla tego rodzaju gatunku i nie opiera się wyłącznie na akcji, ale próbuje także stworzyć tło odpowiednie do opowiedzenia jakiejś historii. Jej głównym bohaterem jest mistrz sztuka walk, który praktykuje szkołę nie do końca cieszącą się uznaniem innych mistrzów. Wing Chun nie jest ani proste do opanowania, ani specjalnie efektowne, ale na pewno jest piekielnie skuteczne, o czym przekonali się liczni przeciwnicy głównego bohatera. Co ciekawe film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia mistrza żyjącego kilkadziesiąt lat temu w Chinach. Jak podaje jego oficjalny życiorys, to właśnie on uczył podstaw sztuki walki samego Bruce’a Lee. Twórcy filmowej serii o jego życiu mocno jednak odeszli od rzeczywistości i odpowiednio ubarwili Ip Mana, aby lepiej pasował do produktu, który zamierzali sprzedać. Fortel ten udał się wyśmienicie i po kilku latach od premiery pierwszej części możemy czekać na pojawienie się filmu „Ip Man 4”.

Klątwa Wing Chun – Ip Man 4

W poprzednich częściach główny bohater zdołał przemierzyć kawałek Chin, jednak zawsze spotykał na swojej drodze niezadowolonych mistrzów sztuk walki, upatrujących w Wing Chun niegodnej nauki szkoły. Przez wszystkie te filmy można się głowić, dlaczego tak jest, ale poza filozoficzną dysputą, widzowie nie dowiedzą się, co jest takiego złego w Wing Chun, szczególnie że zdecydowanie okazuje się piekielnie skuteczną formą ataku, jak i obrony. Jak do tej pory mogliśmy zobaczyć popisy Ip Mana w trzech filmach, które nie miały zbyt oryginalnych nazw:

  • Ip Man
  • Ip Man 2
  • Ip Man 3

Kolejna, czwarta już z kolei część, będzie bardzo odbiegać od dotychczasowych, głównie za sprawą miejsca akcji.

Witaj w Ameryce

Twórcy „Ip Man 4” zdecydowali się przenieść całą opowieść do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Nowego Jorku. To w tym słynnym mieście, główny bohater postanowi ponownie odszukać spokój. Przez większą część czasu mu się to nawet uda, dojdzie do tego, że otworzy własna szkołę Wing Chun, ale to będzie jego błąd. Lokalni mistrzowie sztuk walk, którzy sami prowadzą liczne szkoły sztuki walki, gdy tylko dowiedzą się o tym, że w ich sąsiedztwie przebywa Ip Man, propagujący Wing Chun, postanowią go powstrzymać. Razem, zgodnie, ramie w ramię ruszą do bezlitosnej walki z Ip Manem, aby powstrzymać go przed próbą przekazania swojej wiedzy.

Gdzie obejrzeć film Ip Man 4

Jak nie trudno się domyślić, „Ip Man 4” będzie nasycony porządnych kinem akcji z elementami licznych pojedynków, ale to o czym trzeba pamiętać, to, że obsada niemal zawsze stara się przekazać widzom coś więcej. Opowieść o Ip Manie jest bardzo popularna online i filmy są tego świadome, dlatego „Ip Man 4” zapewne po raz kolejny będzie starał się przemycić na ekran elementy biograficzne, które warto wyłapać dla lepszego zrozumienia całości.

Director

Wilson Yip
Director

Obsada filmu Ip Man 4 [2019]

Udostępnij47

Podobne tytuły

Jallikattu [2019] – Online
Our Way Back [2018] – Online
Sniper: Assassin’s End [2020] – Online
La forêt d’argent [2019] – Online
Falling [2020] – Online
Batman Ninja [2018] – Online
Słodziak [2019] – Online
Born a King [2019] – Online
Nie otwieraj oczu [2018] – Online
The Two Popes [2019] – Online
Swingujące wakacje [2018] – Online
Projekt Floryda [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!