Zarejestruj się, aby obejrzeć Dumbo [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14418 użytkowników

Dumbo [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Dumbo [2019] – Online

Mar. 27, 2019USA130 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Dumbo [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Dumbo
IMDb Ocena 8.9 54 głosów

Streszczenie filmu


Dumbo to film kontynuujący jeden z najnowszych trendów w sztuce filmowej, a mianowicie tworzenie fabularnych wersji znanych i uwielbianych przez rzesze odbiorców bajek Disneya. Dumbo miał swoją premierę 11 marca 2019 roku. Scenariusz filmu stworzył Ehren Kruger, a za reżyserię odpowiada jeden z najbardziej znanych współczesnych reżyserów, twórca filmów hipnotyzujących i pełnych fantazji – Tim Burton (znany m.in. dzięki Edwardowi Nożycorękiemu, Gnijącej Pannie Młodej, Charliemu i Fabryce czekolady czy Osobliwemu domowi Pani Peregrine).

Czytaj więcej

Fabularna wersja znanej i lubianej bajki Disneya

Pierwsza wersja historii o małym słoniku Dumbo to amerykański film animowany z wytwórni Walta Disneya z 1941 roku, który z kolei powstał na podstawie książki Helen Aberson o tym samym tytule. Produkcja zyskała wielu fanów na całym świecie ze względu na interesującą, mądrą opowieść i piękny sposób przedstawienia. Film Tima Burtona ma okazję powtórzyć ten sukces.

Opowieść o małym słoniku – Dumbo

Dumbo to historia małego słonika przyniesionego słonicy Jumbo przez bociana słonicy do cyrku, w którym mieszka. Pojawienie się uroczego zwierzątka jest wielkim wydarzeniem. Wkrótce jednak okazuje się, że słonik staje się obiektem kpin z powodu swoich nienaturalnie dużych uszu. Odrzucony Dumbo poznaje przyjaciela, dzięki któremu przestaje czuć się samotny i z czasem osiąga więcej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Fabuła filmu animowanego jest wzruszająca, ale też bardzo ciekawa. Wpisuje się w klasyczny model bajek Disneya, przedstawiając historię o sile przyjaźni i dążeniu do spełniania marzeń.

Wybitni twórcy i aktorzy odpowiadający za produkcję Dumbo

Jak na razie, recenzje osób, które już miały okazję obejrzeć Dumbo w wersji Burtona w większości są pozytywne. Ten fakt nie dziwi, kiedy przyjrzymy się twórcom wybranym do realizacji tego projektu. Świetni w tym, co robią specjaliści z pewnością zadbali o to, by produkcja powstała na najwyższym możliwym poziomie. Poza wspomnianym już reżyserem i scenarzystą, nad produkcją czuwają także m.in.:

  • Ben Davis (zdjęcia) – odpowiedzialny również za oscarowe Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017) oraz Geniusza (2016)
  • Danny Elfman (muzyka) – twórca wielokrotnie nagradzany, który odpowiadał za muzykę do wielu flmów Tima Burtona
  • Chris Lebenzon (montaż) – profesjonalista, czuwający nad montażem większości skomplikowanych filmów Burtona
  • Rick Heinrichs (scenografia) – odpowiedzialny za nagrodzoną Oscarem scenografię do filmu Jeździec bez głowy (2000)

Ci oraz wielu innych profesjonalistów gwarantują najwyższą jakość filmu. Nie bez znaczenia jest także wybitna obsada Dumbo, która naprawdę robi wrażenie. W rolach głównych zobaczymy absolutną czołówkę współczesnej filmografii, czyli Colina Farrella (jako Holt Farrier) i Michaela Keatona (jako V. A. Vandemere), którzy niejednokrotnie udowodnili, że potrafią w niesamowity, twórczy sposób podejść do roli, co wydaje się niesłychanie ważne w takiej produkcji jak Dumbo. W obsadzie nie mogło zabraknąć również charyzmatycznej muzy Tima Burtona, niezwykle utalentowanej aktorki Evy Green (w roli Colette Marchant). Poza tą trójką obsadę uzupełniają: genialny Danny DeVito, doskonale dobrany do roli Alan Arki oraz Deobia Oparei, Roshan Seth i Sharoon Rooney. Dzięki takiej obsadzie aktorskiej twórcy mogli mieć pewność, że aktorzy sprostają postawionemu przed nimi zadaniu. Z pewnością znane nazwiska przyciągną do kin rzesze ich fanów, ale także pozwolą na doskonałe przedstawienie tej wyjątkowej historii.

Dumbo to znana od kilkudziesięciu lat bajka, która zdecydowanie zasłużyła już dawno na miano kultowej. Tym razem dostaniemy jej odświeżoną, fabularną wersję. Ze względu na znaczenie filmu animowanego Dumbo we współczesnej kulturze, oczekiwania względem nowej wersji są bardzo duże. Do jej stworzenia zostali wybrani jednak najlepsi specjaliści na czele z Timem Burtonem, to twórcy kontrowersyjni i charyzmatyczni. Tacy, którzy są w stanie sprawić, że historia słonika po raz kolejny odniesie sukces, a film zachwyci swoją warstwą wizualną.

Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online
Dumbo [2019] – Online

Director

Tim Burton
Director

Obsada filmu Dumbo [2019] – Online

Colin Farrell isHolt Farrier
Holt Farrier
Michael Keaton isV. A. Vandemere
V. A. Vandemere
Danny DeVito isMax Medici
Max Medici
Eva Green isColette Marchant
Colette Marchant
Finley Hobbins isJoe Farrier
Joe Farrier
Nico Parker isMilly Farrier
Milly Farrier
Alan Arkin isJ. Griffin Remington
J. Griffin Remington
Udostępnij0

Podobne tytuły

Święta z widokiem [2018] – Online
Żegnaj Christopher Robin [2017] – Online
Hell on the Border [2019] – Online
Film Pokémon: Wybieram cię! [2017] – Online
The Panti Sisters [2019] – Online
Anna and the Apocalypse [2018] – Online
Harry Potter i Więzień Azkabanu [2004] – Online
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów [2016] – Online
Guardians: Misja superbohaterów [2017] – Online
Zindagi Tamasha ( Circus of Life ) [2020] – Online
K-12 [2019] – Online
Wyspa Fantazji [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!