Zarejestruj się, aby obejrzeć Avengers: Endgame [2019] z Lektorem Polskim

Obejrzało: 11210 użytkowników

Avengers: Endgame [2019] - Lektor PL - CDA - Online

Avengers: Endgame [2019]

Apr. 24, 2019USA180 Min.PG
Twoja ocena 10
8.5 8 głosów
co się dzieje?

Cały film Avengers: Endgame [2019]

Prawdziwy tytuł filmu Avengers: Endgame

Streszczenie filmu


Pod koniec kwietnia czeka nas premiera jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2019 roku, a więc „Avengers: Endgame”, czyli kolejnej produkcji z serii o superbohaterach. Będzie to kontynuacja wydarzeń z „Avengers: Infinity War”, który to film zebrał znakomite recenzje i zszokował widzów swoim zakończeniem. Teraz pozostali przy życiu Avengersi staną do ostatecznej bitwy z Thanosem, który w poprzedniej odsłonie wymazał połowę życia ze wszechświata. Czego możemy oczekiwać po tej części?

Czytaj więcej

Ogromne oczekiwania i rozbudzone nadzieje

Popularność całej serii Avengers osiągnęła apogeum w przypadku ostatniej części, której zakończenie sprawiło, iż na kolejną odsłonę czekają miliony ludzi z całego świata. Obłędne zainteresowanie Wargame obrazuje zainteresowanie online zwiastunami tego filmu, bowiem obie zapowiedzi produkcji uzyskały ponad 200 milionów wyświetleń w ciągu 24 godzin od opublikowania. Nazwa filmu została ujawniona dopiero po jakimś czasie, gdyż jeszcze przy okazji pierwszych materiałów promocyjnych wykorzystywano jedynie nazwę „Avengers 4”, dopiero potem uzupełniając ją o podtytuł, który jeszcze zwiększył zainteresowanie. Fani prześcigają się już w spekulacjach i wyciąganych wnioskach, lecz doświadczenia z twórcami pokazują, iż zwiastuny wykorzystywane są często do wprowadzania mylnych sugestii, by zaskoczyć widza podczas samej projekcji. Film jest już w pełni przygotowany i gotowy do premiery, a wstępne prognozy wskazują, że bez problemu powinna to być najlepiej zarabiająca historia w produkcji Marvela. Już poprzednia część zarobiła ponad 2 miliardy dolarów, więc obrazuje to doskonale jak kasowa jest ta seria i czwarty jej film jest właściwie skazany na sukces.

Czas rozstrzygnięć – film Avengers: Endgame

Nazwa filmu w sposób bezpośredni wskazuje na ostateczną rywalizację filmowego tyrana z grupą superbohaterów, lecz ma w sobie także drugie dno, bowiem angielskie słowo endgame ma także dodatkowe zastosowanie. Poza dosłownym tłumaczeniem jako koniec gry, w swoim oryginalnym języku słowo to wykorzystywane jest także w terminologii szachowej. Oznacza moment w którym rozgrywka przechodzi do ostatecznego etapu, a kluczowe role w grze odgrywają już najważniejsze pionki. Jest to zatem sytuacja analogiczna do prawdopodobnej fabuły filmu, bo choć obsada obfituje w aktorów grających popularnych bohaterów, to w tej części zapewne najistotniejsze role odegra kilka wybranych postaci i to one będą kluczem do rywalizacji z Thanosem. Nazwa filmu zdaje się zatem sugerować ewentualne wydarzenia, choć twórcy jak zwykle zadbali oczywiście o zapobieganie przeciekom online, więc szczegóły dotyczące fabuły poznamy dopiero w chwili, gdy film zagości na ekrany i pojawią się pierwsze recenzje.

Pożegnania i nowe pokolenie superbohaterów

Miłośnicy Marvela oczekują premiery z dodatkowym dreszczykiem wywołanym faktem, iż może to być ostatni film tej serii, w którym obsada będzie oparta na znanych nam już od lat osobach. Fabuła trzymana jest w ścisłej tajemnicy, więc możemy się opierać jedynie na spekulacjach i wnioskach wyciąganych z wypowiedzi poszczególnych aktorów, lecz mówi się o tym, że może to być ostatni film w którym główne role odegrają bohaterowie tacy jak:

  • Iron Man;
  • Kapitan Ameryka;
  • Thor;
  • War Machine;
  • Czarna wdowa;
  • czy Hulk.

Dla widzów stały się to wręcz kultowe role, lecz obsada poprzedniej części obfitowała już w nowe postaci i jest wysoce prawdopodobne, że Endgame będzie swego rodzaju pożegnaniem starych bohaterów, by kolejne produkcje Marvela mogły się już w pełni skupić na przedstawieniu ich następców. Recenzje poprzedniej części pokazywały zresztą, że obsada serii ulega sprawnej ewolucji i nowe postaci przyjęto entuzjastycznie. Potwierdzono już, że pojawi się także postać Kapitan Marvel, która może się okazać jednym z kluczowych punktów całej fabularnej układanki.

Wiele wskazuje zatem na to, że „Avengers: Endgame” może być sentymentalną podróżą dla fanów serii, jak i sympatyków poszczególnych bohaterów, którzy przez ostatnie lata cieszyli się ogromną popularnością. Nazwa filmu daje pewne sugestie, lecz budzi także wątpliwości, co w połączeniu z innymi wspomnianymi aspektami sprawia, iż jest to bezsprzecznie produkcja będąca jedną z najgorętszych i najbardziej wyczekiwanych filmowych premier 2019 roku.

Avengers: Endgame [2019]
Avengers: Endgame [2019]
Avengers: Endgame [2019]

Director

Joe Russo
Director

Obsada filmu Avengers: Endgame [2019]

Robert Downey Jr. isTony Stark / Iron Man
Tony Stark / Iron Man
Chris Evans isSteve Rogers / Captain America
Steve Rogers / Captain America
Chris Hemsworth isThor Odinson
Thor Odinson
Mark Ruffalo isBruce Banner / Hulk
Bruce Banner / Hulk
Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Jeremy Renner isClint Barton / Ronin
Clint Barton / Ronin
Don Cheadle isJames Rhodes / War Machine
James Rhodes / War Machine
Paul Rudd isScott Lang / Ant-Man
Scott Lang / Ant-Man
Brie Larson isCarol Danvers / Captain Marvel
Carol Danvers / Captain Marvel
Udostępnij33

Podobne tytuły

How It Ends [2018] – Online
Ziemia i krew [2020] – Online
Smak zemsty. Peppermint [2018] – Online
Herkules [2014] – Online
Mia i biały lew [2018] – Online
Cold Pursuit [2019] – Online
Hell on the Border [2019] – Online
Pasażer [2018] – Online
Justice League vs. the Fatal Five [2019] – Online
Zarraar [2019] – Online
Krzysiu, gdzie jesteś? [2018] – Online
Line of Duty [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!