Vaiana: Skarb oceanu

2016Duration unknown
Metadata
Title Vaiana: Skarb oceanu
Director Ron Clements, John Musker, Chris Williams, Don Hall
Runtime Duration unknown
Release Date 23 listopada 2016
Images
No images were imported for this movie.
Actors
Starring: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison, Jemaine Clement, Nicole Scherzinger, Alan Tudyk, Louise Bush, Oscar Kightley, Troy Polamalu, Phillipa Soo, Lin-Manuel Miranda, Opetaia Foa'i, Chris Jackson

Vaiana: Skarb oceanu

Na początku należy dodać, że wstępem do filmu, jest inny film krótkometrażowy „Serce w rozterce”, opowiadający o potrzebie odnalezienia równowagi w codziennym naszym życiu, a także o codziennej walce pomiędzy dwiema naturami człowieka: sercem i rozumem. Kto w tej walce powinien grać pierwsze skrzypce?
Co jeszcze należy dodać? Niektóre dzieci reagowały płaczem w środku filmu i ewakuacją z kina, dlatego myślę, że będzie lepszy dla trochę już większych pociech.

Film swoją premierę w Polsce miał 25 listopada 2016 roku
. Opowiada o nastolatce, która chce dopełnić dzieła swych przodków. W tym celu wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód misję po oceanie. Dzięki temu ma odnaleźć legendarną wyspę. Uda jej się?

Vaiana jest waleczną polinezyjską księżniczką. Ma za zadanie wyruszyć w rejs w nieznane. Wyprawa ta pozwoli jej na ocalenie swojej wyspy przed zagładą. Tym sposobem udowadnia, że nie tylko na morzu, ale i w życiu trzeba iść pod prąd. Los na drodze bohaterki postawi półboga Mauiego. Od tego momentu razem podróżują przez ocean. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwo. Niebiosa stawiają ich przed karkołomnymi przygodami,co nie ułatwi im zadania. Na swojej drodze muszą zmierzyć się z ogromnymi potworami. Czy dadzą radę? Kto będzie występował w roli przywódcy?

Jego samouwielbienie nie zna granic. Ona – marzycielka, ryzykująca życie dla swoich poddanych. On – wytatuowany maczo, który jest sprganiony uwielbienia i poklasku. Chce skupić całą uwagę na sobie za wszelką cenę. Ona bez względu na wszystko dąży do swojego celu, zaś on jest kapryśny, nic mu nie pasuje, często marudzi. Starcia charakteru szybko da się zauważyć w akcji filmu. Maui szybko straci zapał, gdy pojawi się przed nim widmo przegranej. Już nie będzie taki nieustraszony i silny. Wtedy to akcji wkroczy Vaiana. To ona obroni go przed demonem oceanu, to ona potrafi mu dogryźć, urażając jego męską dumę, to ona „nosi spodnie” w wielu sytuacjach.
Sam film zaskoczy widzów piosenkami wpadającymi w ucho, przesympatycznym humorem, cieszącą oczy animacją, a co najważniejsze: przesłaniem o sile przyjaźni i podążaniem za swoimi marzeniami.

Niesamowita bajka, przepiękna wizualnie. Idealna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są sceny smutne, są i sceny walki, ale nie ma niczego szczególnie przerażającego.

Na jesienną depresję film Vaiana: Skarb oceanu online nadaje się wyśmienicie!

Comments are closed.