Siedmiu Wspaniałych

20162 h 12 min
Metadata
Title Siedmiu Wspaniałych
Director Antoine Fuqua
Runtime 2 h 12 min
Release Date 14 września 2016
Images
No images were imported for this movie.
Actors
Starring: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Lee Byung-hun, Manuel Garcia-Rulfo, Martin Sensmeier, Peter Sarsgaard, Haley Bennett, Matt Bomer, Luke Grimes, Jonathan Joss, Cam Gigandet, Sean Bridgers, Dylan Kenin, Kevin Wayne, Carrie Lazar, David Kallaway, Alix Angelis, Billy Slaughter, Vic Browder, Emil Beheshti, Mark Ashworth, Dodge Prince, Matthew Posey, Jody Mullins, Clint James, Dane Rhodes, Ritchie Montgomery, William Lee Scott, Griff Furst, Sean Boyd, Vinnie Jones, Shona Gastian

Siedmiu Wspaniałych 2016

Kiedy w głowie mamy obraz „Siedmiu Wspaniałych” z 1960 roku, trudno się skupić na obecnej wersji tego historycznego oryginału. Nie porównujmy jednak obu części. Nie tak dawno, na ekranach pojawiło się nowe wydanie, nikt nie wiedział, czego ma się spodziewać. Po seansie można powiedzieć już nie co więcej. Dla mnie poza szybszym tempem, jak i bardziej spektakularnymi scenami walki – nie ma tak na prawdę różnicy. Wszystko zależy od kąta patrzenia widza i osobistych upodobań.
Film polecany jest przede wszystkim miłośnikom westernu. Nie jest to typowy klasyk tego gatunku, aczkolwiek zawiera pewne jego elementy. Mógłby być trochę dłuższy, chociaż wtedy cała fabuła mogłaby się wydać dla przeciętnego widza nudna. Już sam początek, zdaniem niektórych może się okazać nie ciekawy. Męskie kino, ale kobiety też znajdą coś dla siebie.
W obsadzie znalazł się Chris Pratt, który jest najnowszym objawieniem kina akcji. Partnerują mu m.in. znany wszystkim Denzel Washington oraz Ethan Hawke. Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat.

Siedmiu Wspaniałych cda

Pogranicze amerykańsko-meksykańskie. Terror. Armia bandytów. Nie zaczyna się zbyt przyjemnie, prawda? Do grupy rewolwerowców zwracają się z prośbą o pomoc zagrożeni farmerzy. Czy już przyszedł ich koniec? Czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc? W obronie staje siedmiu najemników. Mają szasnę? Czy uda im się ocalić wioskę przed zagładą? Czy zapanuje pokój i bezpieczeństwo? A może to już koniec? Te wszystkie pytania można sobie zadać w czasie oglądania dużego ekranu.
W obliczu rabunków i napadów mieszkańcy tracą większą część swojego dobytku. Niektórzy są nawet zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Ludzie potrzebują pomocy, chociaż nie do końca wiedzą, czy ona w ogóle nadejdzie. Są porządnymi ludźmi, nie mogą pozwolić sobie na wywlekanie z domów. Mordercy zabijają z zimną krwią nie zważając na nic.

Siedmiu Wspaniałych zalukaj

Na pewno sam dobór aktorów jest, można by powiedzieć chaotyczny. Mieszanina ras nie dla każdego może wydać się odpowiednia. Rola kobiety, która jest tutaj przedstawiona, jest conajmniej dziwna. Widzimy ją, jako dzielną, nie bojącą się niczego istotę. W każdej chwilii gotowa jest wziąć broń w dłoń i walczyć. Na koniec reżyser funduje nam wielki koncert na strzelby i rewlolwery. Fani mocniejszego kina będą zadowoloni. Akcja ani przez moment nie staje się mniej przejrzysta, co jest na plus.
Film łączy wspołczesne kino akcji i klasyczny western. Momentami może bywa lekko sztywny, ale proponuję wypowiadać się dopiero wtedy, gdy go obejrzymy. Dobór muzyki, zdjęć – idealna spójność. Ujęcia krajobrazów zapierają dech w piersiach.
Sama ekranizacja jest na wysokim poziomie, chociaż wiadomo: są gusta i guściki. Trudno tu zrozumieć osoby, które miały do powiedzenia na temat tej wersji coś negatywnego.

Comments are closed.