Powidoki

20171 h 38 min
Metadata
Title Powidoki
Director Andrzej Wajda
Runtime 1 h 38 min
Release Date 3 marca 2017
Images
No images were imported for this movie.
Actors
Starring: Bogusław Linda, Aleksandra Justa, Bronislawa Zamachowska

Powidoki cda

Film w reżyserii znanego każdemu Andrzeja Wajdy. Swoją premierę będzie miał dopiero 13 stycznia 2017 roku.
Główny bohater filmu „Powidoki” to Władysław Strzemiński. Jest artystą. Profesorem łódzkiego PWSSP. Nie poddał się socrealizmowi. W wyniku swoich wyborów artystycznych, doświadczna dramatycznych dla siebie skutków. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka. Wajda, jak żaden z reżyserów, potrafi w subtelny i niewidzialny dla widza sposób wydobyć z niemalarskiego świata niedostrzegalne obrazy i sycić nimi widza.

O Władysławie Sztrzemińskim powinien usłyszeć każdy. W filmie jesteśmy świadkami ostatnich pięciu lat z jego życia. Po obejrzeniu możemy czuć jednak niedosyt. Nie poznajemy bowiem kulis utraty ręki i nogi przez głównego bohatera, a także utraty słuchu w jednym uchu. Pominięty zostaje również wątek burzliwego małżensta Władysława z artystką Katarzyną Kobro. Nawet teoretycznie dotknięty znacząco w filmie wątek fascynacji mistrzem jego studentki Zosi, został potraktowany tak pobieżnie i staroświecko, że nie sposób się w niego zaangażować.
Co można powiedzieć o aktorach? Bogusław Linda lśni tutaj, jak diament w porównaniu do innych graczy. Od zawsze uważano go za fantastycznego aktora i tak też pozostało. Bezsprzecznie wykorzystał szansę, by przypomnieć o sobie i swoim talencie. To, co dzieje się w jego oczach, to, jak się porusza, świadom ułomności swego bohatera… Dla mnie jest on mistrzem.

Powidoki zalukaj

Powidioki cda są najbardziej antykomunistycznym filmem Wajdy. Warto poświęcić na obejrzenie swój czas, mimo, że po 30 minutach będziemy już spoglądać na zegarek. Z drugiej strony ile ludzi, tyle opinii.

Gdzie obejrzeć Powidoki online?

Najnowsze filmy online i filmy online bez limitu.

Comments are closed.