Lion

Metadata
Title Lion
Director Garth Davis
Runtime
Release Date 24 listopada 2016
Images
No images were imported for this movie.
Actors
Starring: Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman, Nawazuddin Siddiqui, Tannishtha Chatterjee, David Wenham, Pallavi Sharda, Benjamin Rigby, Eamon Farren, Menik Gooneratne, Anna Samson, Priyanka Bose, Emilie Cocquerel, Deepti Naval, Divian Ladwa, Tegan Crowley, Arka Das, Sachin Joab, Belinda Misevski, Lucy Moir, Sunny Pawar

Lion Droga do domu

Film został zainspirowany książką, o tym samym tytule, opowiadającą o nadzwyczajnej odwadze, jak i wielkiej miłości.
Jest rok 1986. Khandwa. Mały Saroo (Sunny Pawar) mimo swojej dziecięcej niezradności stara się pomóc swojej matce, jak tylko może. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w podróż pociągiem, w poszukiwaniu pracy, w poszukiwaniu pomocy dla mamy. Niestety zasypia w wagonie, czego skutkiem będzie podróż do serca Kalkuty.
Nie wiadomo, czym to jest spowodowane, ale Saroo nagle nie pamięta jak się nazywa. Nie pamięta, gdzie ma wrócić. Nie jest w stanie nikogo prosić o pomoc. Po kilku tygodniach bezcelowej tułaczki pewna para Australijczyków (David Wenham oraz Nicole Kidman) postanawia go przygarnąć. Czas upływa, a Saroo tęskni. Mimo, że nie brakuje mu niczego w nowej rodzinie, po 25-latach postanawia odnaleźć swoje rodzinne miejsce. Coraz częściej o tym rozmyśla. W dalszym ciągu jest zdany sam na siebie, tylko on sam sobie może pomóc. Na trop dawnego domu wpada używając obrazów z Google Earth. Jak to wszystko się zakończy?

Film Lion Droga do domu cda gra na uczuciach widzów. Oparty na prawdziwej historii dramat łapie za serca wielu ludzi. Typowy wyciskacz łez. Cały paradoks polega na tym, że Saroo wie, że znalazł się w tragicznej sytuacji. Z drugiej strony dzięki temu zaznał chociaż przez moment prawdziwego szczęścia. Poczuł się kochany przez rodziców „adopcyjnych”. Sąz niego dumni.
Chwyta za serce. Saroo miał inne życie. Miał mamę, brata. Jednak los zgotował dla niego inne przeznaczenie. Wciąż widzi ich twarze. Musi odnależć drogę do domu. Co noc wyobraża sobie, że zna drogę. Emocjonalne wzloty i upadki głównego bohatera są dla widzów czytelne – bo przemawiają wprost do serca. Takich filmów online zdecydowanie brakuje. Od siebie daję mu piątkę z plusem.

Comments are closed.